Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Najlepšia poľská biatlonistka Monika Hojnisz-Staręga (29) zakončila predolympijskú sezónu dvoma zlatými medailami z poľského šampionátu. Na trase v Dusznikách-Zdrój triumfovala v dlhom behu na 12,5 km a v šprinte na 7,5 km. V nedeľných pretekoch zo spoločného štartu (tiež 12,5 km) nenastúpila.

V šprintérskych pretekoch Hojnisz predbehol Annu Mąku o 27 sekúnd a Joannu Jakiełu o 47 sekúnd. Všetci minuli zatiaľ 10 rán. Katastrofálnu streleckú dispozíciu si však udržala biatlonistka číslo 2 v Poľsku Kamila Żuk. Minula ešte päťkrát, rovnako ako deň predtým dlhodobo. Tentoraz to však znamenalo „škatuľku“ v každom druhom zábere. Kamila skončila súťaž na 6. mieste.

Pri absencii Hojnisza a Żuka vyhrala spoločný štart Anna Mąka (BKS WP Kościelisko).

Pre Moniku Hojniszovú sa ďalšia sezóna končí bez umiestnenia na stupňoch víťazov v prípade najvyššieho umiestnenia. Vrcholom jej úspechov v pretekoch Svetového pohára je 6. miesto v stíhacích pretekoch v Oberhofe (v januári tohto roku) a na majstrovstvách sveta 6. miesto v štafetovom behu. Hoci obyvateľ Chorzówa získal zlatú medailu na majstrovstvách Európy v šprinte, táto súťaž má druhoradé obsadenie.

Šprint mužov vyhral Andrzej Nędza-Kubiniec s náskokom 12 sekúnd pred medailistom z juniorských majstrovstiev sveta Janom Guńkom. Jedinú medailu, zlatú, získal na národnom šampionáte teoreticky najlepší poľský biatlonista Grzegorz Guzik. Preteky vyhral od spoločného štartu na 15 km napriek štyrom vynechaným výstrelom na 20.