Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Minulý víkend sa na haldách bane KWK Sośnica v Gliwiciach uskutočnili posledné dve edície série Runmageddon v sezóne 2015. absolvovali minimálne 2 podujatia, zúčastnili sa veľkého finále ligy Runmageddon. Na všetkých čakala veľmi zaujímavá a náročná prekážková dráha, ktorej absolvovanie bolo pre každého účastníka skutočnou výzvou! Ďalšia sezóna Runmageddonu sa začne 7. novembra na hipodróme Wola v Poznani.

V dňoch 24. a 25. októbra si banské haldy v Gliwiciach prevzali priaznivci okrem iného napr. behanie po blate, brodenie sa vo vode, plazenie sa pod spleti a lezenie po stenách. Ako prví stáli pred extrémnou prekážkovou dráhou účastníci Runmageddon Rekrut, ktorý sa konal na 6-kilometrovej trase s 30 rôznymi prekážkami. Aby ste sa dostali do cieľa, museli ste sa prekonať okrem iného vraky áut, železničné vagóny, strmé haldy, ale aj prekážka s všehovoriacim názvom „Tesla“, ktorá hráčov šokovala elektrinou! Podmienky na trase boli mimoriadne náročné aj kvôli dažďu, ktorý v deň pred súťažou padal, a preto bola trasa plná blata. O tom, aké náročné je behať na takomto povrchu, najlepšie svedčí fakt, že asi desiatka účastníkov musela hľadať topánky už v prvých 100 metroch a niektorým sa na trase prezuli a dobehli do cieľa. . bosý!

V takýchto podmienkach bol najrýchlejším jazdcom na Recruit cesteVolodymyr Khomenkoz Varšavy, ktorý do cieľa dorazil po 6 kilometroch za 00:52:11. Najrýchlejšou ženou bolaIzabela Ślubuchzo Skoczówa, ktorá sa s náročnou výzvou popasovala 00:59:29. V tímovej klasifikácii sa najlepšie umiestnil tímCFO eXtreme teamz Dąbrowa Górnicza. Najpočetnejší tím však reprezentovali zástupcovia hostiteľov - Night Runners Śląsk, vo farbách ktorých sa na trasu vydalo 152 ľudí

Veľké finále ligy Runmageddon

Nedeľná súťaž bola vyhradená pre najlepších z najlepších a najťažších z najťažších, ktorí sa prebojovali do veľkého finále ligy Runmageddon. Právo štartu na tomto preteku mali pretekári, ktorí počas celej sezóny získali minimálne 5 bodov, preto sa zúčastnili na každomaspoň dve vydania Runmageddonu. Na štartovú čiaru sa postavilo takmer 500 ľudí, ktorí na 10-kilometrovej trase súťažili o titul najlepšieho hráča Runmageddonu v sezóne 2015. Čakalo na nich cez 50 prekážok, medzi inými napr. Šesťdesiatmetrová šmykľavka a prekážka Indiana Jones XXL, ktorá sa mala prekonať prechodom na druhú stranu len pomocou lana. Veľkým lákadlom a nezabudnuteľným zážitkom pre účastníkov bola nutnosť prejsť časť trasy 150 metrovým vláčikom, tzv. zipsom. Poslednou prekážkou na trase Veľkého finále Runmageddonu boli hráči amerického futbalového tímu - AZS Silesia Rebels Katowice

Víťazmi Grand Final, a teda najlepšími jazdcami Runmageddonu v sezóne 2015, sa staliGrzegorz SzczechlaaMagdalena Szulc , ktorí brali postupne 1:26:28 a 1:44:49. Treba zdôrazniť, že Magdalena Szulc bola v sobotňajšom Recruite druhá, pri tomto štarte utrpela vážne zranenie ruky. To jej však nezabránilo vyhrať finále.

"Blahoželáme! Rozkošili ste sa! Mega náročná trasa: plazenie v rúrach, elektrická prekážka, lezenie na haldy, potápanie sa v ľade - ach, to sa dialo! A ty si statočne a odhodlane prišiel do cieľa. Super! Radi sa na vás pozeráme namočených v blate, spod ktorého vám v úsmeve ceria len zuby! Ďakujem za tieto emócie. Dávate nám motiváciu naďalej spríjemňovať váš život na trasách po celom Poľsku. Čo sa týka nedeľňajšieho finále Runmageddon, nepodarilo sa nám zostrihať trasu tohto vydania na rovných 10 km a 55 prekážok. Snažili sme sa, snažili sme sa, ale ukázalo sa, že nemôžeme! Beriem to na seba – do tímu Runmageddon vyberám iba šialencov, takže skrotiť ich natoľko, aby ste akciu z väčšej časti prežili, je celkom výzva. Gratulujeme víťazom a všetkým, ktorí sa dnes rozhodli čeliť vlastným slabostiam. Sezónu 2015 sme uzavreli sliezskou edíciou Runmageddonu, to však neznamená, že tento rok je koniec extrémneho behu! Už dnes vás srdečne pozývam do Poznane, kde 7. novembra na hipodróme Wola, Runmageddon, s verziou Recruit, slávnostne otvorí ďalšiu sezónu prekážkového behu,“ povedal Jaro Bieniecki, prezident Runmageddon.

Hry Runmageddon

Paralelne s podujatiami Runmageddon prebiehala súťaž v súťaži Runmageddon Games na 200 metrovej prekážkovej dráhe. Medzi 10 prekážkami na trati boli okrem iného vysoké steny, preklápacie pneumatiky, vedrá naplnené pieskom a laná. Pretekári štartovali súčasne popripravené trate, súperiace s časom a súperom bežiacim v blízkosti. Stávky boli vysoké, pretože cenový fond pre víťazov bol 2 000 PLN.

>>>Pozrite si video z Runmageddonu v Gliwiciach

Dôležité

Ďalšia súťaž Runmageddon sa bude konať 7. novembra na hipodróme Wola v Poznani. Tam sa vo Veľkopoľsku po prvý raz otvorí nová sezóna prekážkových behov s verziou Recruit. 14. novembra sa tiež po prvýkrát, tentoraz v Giżycku na Mazuroch, uskutoční finále hier Runmageddon. Finále finále pre najlepších z najlepších s cenovým fondom viac ako 10 000 PLN.