Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

24. augusta 2014 sa konalo najväčšie športové podujatie okresu West Varšava, teda 4. polmaratón PWZ Janusza Kusocińského. Štvrtý ročník behu bol rekordný v návštevnosti. Bol prekonaný aj nový traťový rekord.

V upršané nedeľné ráno sa bežci, ktorí sa objavili v štartovacej zóne v Błonie, obávali nepriaznivého počasia, no počasie sa ukázalo ako ideálne na zdolanie ďalších kilometrov - nedostatok slnka, trinásť stupňov plus a slabé mrholenie poskytli oddych a povzbudili ich k prekonávaniu rekordov.

V Úrade pre súťaž sa to hemžilo životom už od skorých ranných hodín, keď si niektorí súťažiaci vyzdvihli štartovné balíčky - organizácia bola taká efektívna, že to nijako nezasahovalo do priebehu podujatia.

Pred štartom pozvali súťažiacich na spoločnú rozcvičku zástupcovia nadácie Biegam Bo Like Foundation. Bežci štartovali z Błonie presne o 10.00 hod. Hneď od začiatku sa na čele pretekov vytvorila silná skupina, ktorá dominovala ostatným pretekárom až do cieľa.

Trasa polmaratónu viedla obcami Západnej Varšavskej oblasti, pomedzi polia, lúky a stromy - účastníci behu venovali osobitnú pozornosť jej malebným a jedinečným scénickým hodnotám. V opozícii k typickým mestským pretekom tu podľa sloganu 4. PWZ polmaratónu prevládal „Vesmír, sloboda a sloboda.“

Fanúšikovia a dobrovoľníci prítomní na regeneračných bodoch umiestnených na 5., 10. a 15. kilometri trasy si zaslúžia osobitnú pozornosť - ich nadšenie, živé povzbudzovanie a srdečnosť dodávali bežcom silu a energiu!

Víťazi 4. polmaratónu J. Kusocińskiego

Prvý bol v Borzęcin Duży Keňan Rop Abel Kibet (1:07:11), za ním Keňan Mwangi Joel Main (1:08:32), tretí bol Poliak Bartosz Olszewski (1:10). :54). Víťaz vytvoril nový traťový rekord, ktorý patril spomínanému Bartoszovi Olszewskému (rekord bol 1:11:23) od druhého ročníka PWZ polmaratónu v roku 2012.

Najlepšie ženy medzi ženami boli Keňanka Chebet Agnes (01:15:38), Poľka Aleksandra Lisowska (01:17:01) a Kenijka YaddaConsalater Chemtai (1:18:09). Preteky absolvovalo 626 pretekárov, čo znamená rekordnú účasť v porovnaní s predchádzajúcimi ročníkmi Polmaratónu Západovaršavského okresu

Tohtoročný ročník polmaratónu varšavského západného okresu sa určite zapíše do histórie, no organizátori už avizovali, že budúci rok sa budú snažiť, aby boli ďalšie preteky ešte úspešnejšie.